IODEX jod naturalny

Wielu ludzi na całym świecie nie spożywa odpowiedniej ilości jodu. Stanowi to problem, ponieważ jod jest istotny dla normalnego rozwoju w okresie dzieciństwa, rozwoju mózgu i zapewnienia zdrowia populacji osób dorosłych. Niewystarczające spożycie jodu może prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak niepełnosprawność intelektualna i wole (powiększenie tarczycy). Obecnie główną strategią zwiększania ilości spożywanego jodu w populacjach, zalecaną przez Światową Organizację Zdrowia jest dodawanie jodu do soli. Jednak nie jest to najlepszym rozwiązaniem ze względu na szkodliwe działanie soli i tendencję do ograniczanie jego spożycia. Dlatego rodzi się potrzeba suplementacji jodu w innych produktach i w postaci jodu naturalnego.

 

JOD jest jednym z najważniejszych pierwifastków biogennych i jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy, czyli produkcji jej hormonów - tyroksyny t4, trójjodotyroniny t3 i kalcytoniny.

Hormony te kontrolują transport składników odżywczych do każdej komórki organizmu człowieka i biorą udział w normalizacji wszystkich rodzajów wymiany: wodno-mineralnej, białkowej, węglowodorowej, tłuszczowej, tlenowej i energetycznej.

Odgrywa ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i pomaga w utrzymaniu zdrowych funkcji poznawczych. Niedobór jodu jest jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych na świecie.

 

ORGANIZM LUDZKI NIE JEST W STANIE ZMAGAZYNOWAĆ
DUŻEJ ILOŚCI JODU, DLATEGO JEGO SPOŻYCIE MUSI BYĆ REGULARNE
I W WYMAGANEJ ILOŚCI PRZEZ CAŁE ŻYCIE.

 

Aktywny jod (wapń, magnez, potas i inne minerały) pozyskiwany jest z naturalnie występujących osadów z zamkniętych prehistorycznych mórz i oceanów. Tworzyły się one głównie w miocenie, ponad 35 milionów lat temu. Wysoka bioaktywność i przyswajalność - połączenie wolnych minerałów i wody gwarantuje wysoką przyswajalność, bez zbędnego magazynowania w organizmie i obciążania wątroby - nadmiar eliminowany w naturalny sposób.

Nie obciąża organizmu solą - ważny krok w kierunku zastąpienia nieefektywnego sposobu dostarczania jodu za pomocą soli jodowanej - 60% jodu jest tracone podczas obróbki termicznej i parowania w trakcie przechowywania. Nadmierne solenie jest niezdrowe i powoduje problemy z układem krążenia.

  

 

 Wpływ jodu na organizm ludzki dla poszczególnych grup docelowych:

1. Dzieci / rodzice
dbający
o zdrowie
Wpływa na prawidłowy rozwój umysłowy i aktywność mózgu dziecka.
Zapobiega powstawaniu reakcji alergicznych.
Poprawia koncentrację i zdolność uczenia się dzieci.
 
2. Kobiety przygoto-
wujące się do ciąży, kobiety w ciąży
Zapobiega powstawaniu ciężkich toksykoz, poronień, martwych urodzeń.
Wpływa korzystnie na rozwój układu nerwowego płodu.
Koryguje zaburzenia miesiączkowania
 
3. Dorośli / osoby
pracujące w stresie
Chroni komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i nowotworami.
Likwiduje zaburzenia psychiczne (zespół chronicznego zmęczenia, anemia).
Oczyszcza organizm z metali ciężkich i toksyn.

 
4. Chroni osoby starsze przed
Chorobami gonad i gruczołów sutkowych.
Chorobami układu ruchowego.
Chorobami układu sercowo-naczyniowego.

 
5. Sportowcy
Przyczynia się do prawidłowego metabolizmu energetycznego i spalania tłuszczu.
Działa przeciw wyczerpaniu, powstawaniu skurczów mięśni.
Poprawia szybkość i sprawność ruchową.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl